Niedziela, 7 lutego 2016. Imieniny dziś obchodzą: Ryszard, Teodor, Romuald, Roman, Wilhelmina

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn
Informacji
Publicznej
Zespół Szkół w Radzyniu Chełmińskim

Zespół Szkół
w Radzyniu

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Radzyniu Chełmińskim
Biblioteka Publiczna
w Radzyniu
Policja Grudziądz
Policja
Grudziądz
Radzynianka piłka nożna
Zespół piłkarski
Radzynianka
juniorzy
Mikroporady
Mikroporady dla mikrofirm
Wydarzenia
plan miasta
plan miasta Radzyń Chełmiński
plan parku
plan Parku i Rekreacji
Geoportal
plan Parku i Rekreacji
kontakt

Urząd Miasta i Gminy
w Radzyniu Chełmińskim

Plac Towarzystwa Jaszczurczego 9
87-220 Radzyń Chełmiński

email urzędu:
urzad@radzynchelminski.eu

tel. 56 / 6886001, 6886087
faks. 56 / 6886010 wew.32

administrator serwisu:
informatyk@radzynchelminski.eu


login:
hasło:

Zarejestruj się

ODPADY

Narodowe Siły Rezerwowe

Dobry Start

kapital ludzki

6-latku witaj w szkole!

Projekt

Projekt

Aktualnie osób: 1

 

 

Chcesz otrzymywać smsy o zjawiskach meteorologicznych, imprezach kulturalnych i sportowych i innych ? Wypełnij oświadczenie i otrzymuj bezpłatnie SMSy!

Jesteśmy na Facebooku. Dla Ciebie.

29.01.2016 r.

MODERNIZACJA DROGI ZA 260 TYSIĘCY

W roku 2015 Gmina Miasto i Gmina Radzyń Chełmiński wykonała modernizację w technologii nawierzchni bitumicznej realizowanej dwuwarstwowo, składającej się z warstwy wiążącej i ścieralnej, o minimalnej łącznej grubości warstw 6 cm, na odcinku drogi gminnej 041618C  o długości 312 m w miejscowości Radzyń Wieś  w gminie Radzyń Chełmiński, w oparciu o dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego ze środków budżetu Województwa Kujawsko - Pomorskiego pochodzących   z tytułu wyłączenia gruntów z produkcji rolnej. Całkowity koszt zadania wyniósł 259903,85zł, z czego w ramach dotacji uzyskano kwotę    54600,00 zł.

 


28.01.2016 r.

ZIMA - FOTOREACJA

Wiosenne słońce za oknami, a jeszcze kilka dni temu nasza gmina przykryta była białą kołdrą. Zapraszamy do obejrzenia zimowych zdjęć z terenu gminy.

 

 

 

 


28.01.2016 r.

MŁODZI PIŁKARZE RADZYNIANKI ZAGRALI

Na sali w radzyńskim Zespole Szkół odbył się Halowy Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy. Wystąpiły trzy drużyny piłkarskie. Zwyciężył zespół Olimpii Grudziądz. Młodzi piłkarze Radzynianki otrzymali puchar za III miejsce. Zapraszamy do galerii.

 

 

 


22.01.2016 r.

W NIEDZIELĘ ZDEJMIEMY ŁYŻWY ?

Idzie ocieplenie! Jutro w ciągu dnia temperatura wyniesie -3°C, lecz od niedzieli (+2°C) przez cały następny tydzień utrzymać się ma dodatnia temperatura. Lodowisko będzie czynne w sobotę, natomiast w niedzielę pewnie już nie. Prosimy przed wybraniem się na łyżwy o sprawdzenie czy płyta jest zamarznięta:

: tel. 512 105 666 (Jan Borowski)

Zapraszamy do galerii, dodaliśmy nowe zdjęcia!18.01.2016 r.

FERIE NA LODOWISKU - GALERIA ZDJĘĆ

Muzyka, zima, lodowisko i uśmiechnięte twarze dzieci i młodzieży na radzyńskim lodowisku. Lodowe szaleństwo dzięki sprzyjającej aurze potrwa - mamy nadzieję całe ferie! W galerii zdjęcia z dzisiejszego spotkania z łyżwami, pod czujmym okiem pani Mirosławy Sadłowskiej.

 

 

 


18.01.2016 r.

ŁYŻWY DLA WSZYSTKICH

Wypożyczanie łyżew cieszy się ogromnym zainteresowaniem! Jeśli zabrakło ich dla Ciebie - zgłoś się do Dyrekcji w Zespole Szkół. Warunkiem jest abyś był/a uczniem Zespołu Szkół w Radzyniu Chełmińskim. Burmistrz Krzysztof Chodubski podjął decyzję o przeznaczeniu dodatkowych środków na zakup łyżew dla chętnych dzieci.Wszystkich, którzy mają już łyżwy zapraszamy na lodowisko!

 

 


7.01.2016 r.

LODOWISKO W FERIE

Zapraszamy wszystkich na lodowisko w Parku Sportu i Rekreacji w Radzyniu Chełmińskim! Od 18 stycznia rozpoczynają się w całym naszym województywie ferie zimowe. Prezentujemy godziny otwarcia lodowiska od 18 do 22 stycznia (poniedziałek - piątek)

 
dzieci
dzieci pod opieką, młodzież i dorośli
18-22 stycznia
10-13
16-20
sobota
niedziela
-
12-19

W godzinach 10-13 opiekę nad dziećmi sprawuje pani Mirosława Sadłowska, w godzinach 12-13 także pan Michał Michaliszyn. Rodzice i opiekunowie dzieci, mogą je zostawić pod opieką wymienionych osób, po uprzednim zapisaniu ich. Liczba dzieci pod opieką ograniczona (maksymalnie 15 na opiekuna).

Zapisy dzieci: 694 709 567 - Mirosława Sadłowska

Jednorazowo na lodowisku może przebywać 70 osób.

Informacje w sprawie lodowiska pod numerem: 512 105 666 (Jan Borowski)


9.01.2016 r.

NIE WIESZ CZY LODOWISKO CZYNNE? ZADZWOŃ

Lodowisko czynne jest, gdy termometry wskazują ujemną temperaturę powietrza. Przez najbliższe dni przewidywana jest temperatura w okolicach 0°C. Podajemy więc wszystkim zainteresowanym numer kontaktowy do opiekuna lodowiska - pana Borowskiego, który udzieli informacji o otwarciu bądź zamknięciu obiektu.:

512 105 666


8.01.2016 r.

ZAMARZNIĘTE ŹRÓDŁO W USC

W związku z zaplanowanymi pracami technicznymi na Systemie Rejestrów Państwowych Urząd informuje, iż z przyczyn od nas niezależnych występują znaczne problemy z dostępem do aplikacji w USC i Ewidencji Ludności. Stan taki potrwa na pewno do końca dnia. Możliwe jest, że także w poniedziałek będą utrudnienia związane z dosępem do Źródła i obsługą mieszkańców. Więcej o systemie Źrodło: http://plid.obywatel.gov.pl/zrodlo-urzednik

 7.01.2016 r.

LODOWISKO NA NAJBLIŻSZE DNI

Zapraszamy wszystkich na lodowisko w Parku Sportu i Rekreacji w Radzyniu Chełmińskim! W najbliższych dniach czynne będzie:

 
do dyspozycji
Zespołu Szkół
dzieci*, młodzież i dorośli
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
do 15
16-20
sobota
niedziela
-
12-19

* dzieci do lat 12 tylko pod opieką osoby dorosłej. Abyśmy mogli z lodowiska korzystać bezpiecznie, każdy wchodzący na taflę zobowiązany jest do zapoznania się z regulaminem, który jest na zdjęciu obok. Jednorazowo na lodowisku może przebywać 70 osób.


5.01.2016 r.

DARMOWE PORADY PRAWNIKA WE WTORKI

Zapraszamy do urzędu w każdy wtorek w godzinach 12-16. Darmową pomoc prawną (na etapie przedsądowym) otrzymają:

 • młodzież do 26. roku życia,
 • osoby fizyczne, którym w okresie roku poprzedzającego zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej na podstawie ustawy o pomocy społecznej,
 • osoby, które ukończyły 65. lat,
 • osoby posiadające ważną Kartę Dużej Rodziny,
 • kombatanci,
 • weterani,
 • zagrożeni lub poszkodowani katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną.

Pomoc prawna będzie polegała na:

 • poinformowaniu osoby uprawnionej o obowiązującym stanie prawnym, przysługujących jej uprawnieniach lub spoczywających na niej obowiązkach;
 • wskazaniu osobie uprawnionej sposobu rozwiązania dotyczącego jej problemu prawnego;
 • pomocy w sporządzeniu wymagającego wiedzy prawniczej projektu pisma w zakresie niezbędnym do udzielenia pomocy, z wyłączeniem pism procesowych w postępowaniach przygotowawczym lub sądowym i pism w postępowaniu sądowo-administracyjnym;
 • sporządzeniu projektu pisma o zwolnienie od kosztów sądowych lub o ustanowienie pełnomocnika z urzędu.

Uprawnieni będą mogli uzyskać informacje w zakresie:

 • prawa pracy,
 • przygotowania do rozpoczęcia działalności gospodarczej,
 • prawa cywilnego,
 • spraw karnych,
 • spraw administracyjnych,
 • ubezpieczenia społecznego,
 • spraw rodzinnych,
 • prawa podatkowego z wyłączeniem spraw podatkowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Pomoc nie będzie natomiast obejmowała spraw z zakresu prawa celnego, dewizowego, handlowego i działalności gospodarczej, z wyjątkiem przygotowywania do jej rozpoczęcia. Wykonywanie zadania polegającego na udzielaniu nieodpłatnej pomocy prawnej – będzie monitorowane przez nałożenie na udzielającego nieodpłatnej pomocy prawnej – obowiązku dokumentowania na karcie nieodpłatnej pomocy prawnej każdego przypadku udzielania pomocy prawnej, a także na starostów obowiązku przekazywania Ministrowi Sprawiedliwości informacji o wykonaniu zadania polegającego na udzielaniu nieodpłatnej pomocy prawnej (art. 7 i 12 ustawy).


5.01.2016 r.

ŚMIECI NIE W TRZECH KRÓLI

W związku z dniem wolnym przypadającym w środę, tj. 06.01.2016 r., nastąpi zmiana w odbiorze odpadów komunalnych. Z terenu miasta odpady zostaną odebrane dnia 07.01.2016 r. (czwartek), natomiast z terenów wiejskich: Dębieniec, Zielnowo, Gawłowice, Gziki dnia 09.01.2016 r. (sobota).

 

 Copyright (c) 2007-2016 Urząd Miasta i Gminy w Radzyniu Chełmińskim . Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Autor: Damian Grubich
Serwis najlepiej przeglądać w przeglądarce Internet Explorer 7.0 lub Opera 9.0 i nowszych wersji tych przeglądarek.
Strona wykorzystuje COOKIES w celach bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu . Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.